Köszöntő
Rólunk
Egyebek a rokonainkról
Kapcsolat
Galéria
Kutyák

A kutya kiválasztása

Mielőtt magadhoz vennél valamelyikőnket

A Ti és a mi boldogságunk érdekében nagyon fontos az olyan háziállat kiválasztása, mely megfelel igényeidnek és otthonod adottságainak egyaránt.

Amennyiben úgy ítéltétek meg, hogy körülményeitek megfelelőek ahhoz, hogy befogadjatok egy kölyökkutyát, el kell gondolkoznotok azon, hogy milyen társat is szeretnétek valójában: kicsit vagy nagyot, energikusabb vagy inkább nyugodtabb fajtát, hosszú szőrűt vagy rövid szőrűt.

Fontos kérdés az is, hogy hím vagy nőstény kutyust szeretnétek?

A választásnál a külső megjelenésen kívül van még jópár dolog, amit figyelembe kell venned!

Íme néhány kérdés, amelyet érdemes föltenned magadnak, mielőtt befogadnád az új családtagot:

Mi a legfőbb elvárásod egy kutyával szemben?

Ha fontos a ház őrzése, akkor eszerint válassz! Fontold meg egy nagyobbra növő kutyus örökbefogadását, melynek jó házőrzői adottságai vannak. Ha egy társra vágysz, akit az öledben tarthatsz, válassz egy kisebbet közülünk!

Milyen a családi környezet?

Ha például kicsi gyermekeid vannak, mindenképp olyan kutyát válassz, amely nem reagál negatívan a hangos zajokra vagy a gyermekek hirtelen mozdulataira! Legyen nyugodt természetű és barátságos, mint amilyenek mi vagyunk. Ha van más kiskedvenced is, akkor olyan kutya mellett dönts, amely jól kijön más állatokkal.

Mennyi figyelmet tudsz szentelni a kutyának?

Minden kutyának, még a nyugodtabb, kevésbé mozgékony kutyának is komoly odafigyelésre és elegendő mozgásra van szüksége. A nagyon energikus kutyusok pedig rengeteg figyelmet és mozgást igényelnek. Tehát ha keveset tartózkodsz otthon, akkor a kutya nem a legmegfelelőbb választás számodra!

Mennyi türelmed van a kutya neveléséhez?

Egyes kutyák könnyen tanulnak, mások pedig úgy tűnik, hogy az alapokat sem sajátítják el soha, tehát a kutya kiválasztásakor vedd figyelembe azt is, hogy mennyi időd van nevelni. Például a labradorok vagy a springer spánielek könnyebben idomíthatóak, mint a boston terrierek, melyek valószínűleg próbára teszik türelmedet.

Milyen környezetet kell biztosítani a kutyának?

Ha panellakásban élsz, a legjobban egy kevésbé aktív fajta felelne meg számodra. Ha nagy kerttel rendelkezel, egy nagyobb méretű kutyát is örökbefogadhatsz, mivel az ilyen fajtáknak nagy területre van szükségük, ahol szaladgálhatnak, játszhatnak.

Rendelkezel-e megfelelő anyagi forrással ahhoz, hogy mindent megadj a kutyádnak?

A kedvenccel járó kiadások elég magasak lehetnek, ezért előre meg kell határozni, hogy mit engedhetsz meg magadnak, és mit nem. Számold bele az eledelt, az ellátást, ápolást, sétáltatást, és persze az állatorvosi látogatásokat, valamint a gyógyszereket.

Közülünk a nagyméretűek többet esznek, mint a kicsik, a hosszúszőrűek több ápolást igényel, mint egy rövidszőrűek, és mindegyikünknek szüksége van időnként állatorvosi kezelésre, melyek sokba kerülhetnek. A fajtatiszta kutyusok általában hajlamosabbak a betegségekre, valamint fenn áll a beltenyésztettség veszélye is. De természetesen a keverék kutyák is megbetegedhetnek és ilyenkor mi is orvosi ellátásra szorulunk.

Ha sikerül válaszolnod a feltett kérdésekre, jó úton haladsz az életmódodnak megfelelő kutya kiválasztásához.

Ha ragaszkodtok egy konkrét fajtához, vásároljatok azt. De ha nincsenek konkrét elképzeléseitek a fajtára vonatkozóan, akkor választáskor inkább a szívetekre hallgassatok, és bátran vegyetek magatok mellé közülünk egy keverék kutyust, és szeressétek őt nagy gonddal és odafigyeléssel!

Akár ilyet, akár olyat választotok, mi kutyák feltétel nélkül fogunk benneteket szeretni.

A kutya szeretete és ragaszkodása nem függ fajtól, színtől, nagyságtól vagy eredettől!

Kutyusok
Kutyusok
Kutyusok
Szundi
Kutyusok
Kutyusok
Kutyusok
Kutyus egyedül, bánatosan
Kutyus
Kutyusok
Örökké szeretlek

40 kiskutya gazdit keres

Az oldal problémamentes megtekintéséhez 1024 x 768 pixeles képernyőfelbontás ajánlott

© Design: BSZ Stúdió, 2012.